Nákladní doprava a logistika

NÁKLADNÍ DOPRAVA


JEZDÍME NAPLNO

S naší nákladní přepravou nakládáme maximálně opatrně. Naložíme, odvezeme, přivezeme, vyložíme přesně nakladani-doprava-fotopodle požadavků zákazníka. Vždy přesně, bezpečně a podle vašich představ. Využíváme přitom téměř stovku nákladních a dodávkových vozidel značek Scania, Mercedes Benz, MAN nebo Citroën a špičkovou přípojnou techniku, Schmitz nebo Krone. Náš vozový park je tvořen vozy s plachtovými, prachotěsnými a chladírenskými skříňovými návěsy o objemu až 100 m3 a hmotnosti 27 tun nebo se jedná o velkoobjemové soupravy o objemu 117 m3 při stejné hmotnosti. Průměrné stáří vozidel je 3,5 roku. Zvládáme také přepravu na podkladě Karnetu TIR, ATA, nadrozměrnou přepravu nebo přepravu nebezpečného zboží dle ADR. Naše přeprava vždy splňuje veškeré hygienické předpisy, proto nás využívají i mlékárny a další firmy, které potřebuji přepravit svoje výrobky pod řízenou teplotou.

POD KONTROLOU

Přeprava je řízena přímo z centrálního dispečinku ve Žďáře nad Sázavou vybaveného satelitním sledovacím a komunikačním systémem EchoTrack s přesnými mapami, tabulkami a výpočty, díky kterému mají i naši zákaznici možnost v jakýkoli moment sledovat svoje zásilky. Pracovní doba je přizpůsobena přáním a potřebám našich zákazníků, po celou dobu je zajišťována nepřetržitá pohotovost příslušného dispečera. Všechny naše pracovní postupy a popisy jednotlivých procesů v přepravě nákladu má naše společnost zpracovány a pravidelně ověřovány interními i externími auditory kvality. S námi máte přepravu svého zboží pod kontrolou.

NA MÍRU

Chladírenské skříňové návěsy s výkonnými agregáty umožňujícími chlazení i ohřívání nákladového prostoru jsou ideálním řešením pro všechny, kteří hledají bezpečnou a hygienickou přepravu zboží, které potřebuje speciální teplotní podmínky – ať už jde o hluboko zmrazené potraviny nebo vodou ředitelné barvy či léky. Druhou možnosti jsou pak izotermické skříňové návěsy. Zboží v těchto návěsech je chráněno proti teplotním výkyvům způsobeným meteorologickými změnami. Přepravované zboží je ve skříňových návěsech a soupravách chráněno proti nežádoucím vlivům vody a prachu. Poradíme si však také se zásobováním čerpacích stanic pohonnými hmotami jako je automobilový benzin nebo motorová nafta, případně i jinými produkty, pro jejichž přepravu je nutné nasazeni dopravních prostředků vybavených podle Dohody ADR s vyškolenou a vybavenou posádkou. Vozidla používaná k provádění přeprav jsou vybavena kotvícími a upínacími prvky, které bezpečně zajišťují přepravovaný náklad a brání jeho poškození. Soupravy splňují předpisy stanovené Dohodou ADR, mají zařízení ke sledování polohy pomoci satelitního systému GPS a mobilními telefony, jež umožňuje okamžitý a neustálý kontakt s osádkou vozidla.

EFEKTIVNĚ

Máme dlouholeté zkušenosti s přepravou syrového kravského mléka. Díky tomu jsme schopni zákazníkům nabídnout dokonalý servis. Rozumíme přírodním zákonitostem produkce mléka, nepřetržitému průběhu zásobování, časovému omezení možnosti skladování syrového mléka a technologickým možnostem jeho zpracovatele. Poskytujeme našim klientům kvalitní servis, aby mohli nabídnout skvělé zboží svým zákazníkům. Využíváme přitom moderní svozová vozidla. Na zesílené podvozky špičkových vozů Scania jsou namontovány nerezové cisterny německých firem Jansky a Schwarte o objemu 9 000 až 21 000 litrů. Cisterny jsou rozděleny do několika komor, což umožňuje osádce řešit všechny případné problémy s nestandardní kvalitou nebo nečekaně zvýšeným množstvím mléka u dodavatele. Cisterny jsou vybaveny speciálními sběrnými systémy. Mléko je z úschovných nádrží vysáváno čerpadly s gumovými rotory nebo vakuovými pumpami o výkonu až 40 000 litrů přečerpaného mléka za hodinu. Celý proces čerpání, měření, odběru vzorků a čištění technologického zařízeni je řízen počítačem, který zároveň zaznamenává všechny hodnoty a vydává doklady pro potřeby fakturace vykoupeného mléka. Řidiči sběrných vozidel se pravidelně podrobují preventivním kontrolám a mají platný zdravotní průkaz.

EKOLOGICKY A BEZPEČNĚ

Akciová společnost ZDAR nabízí vlastní středisko valníkové přepravy, jehož služby jsou ideální pro všechny, kteří hledají vysokou bezpečnost přepravy zásilek zboží. Provozované plachtové návěsy mají zesílenou nástavbu a splňují požadavky normy DIN EN 12642 (Code XL). Veškeré dopravní prostředky jsou vybaveny zajišťovacími prostředky k upevnění přepravovaného nákladu, včetně vnitřních desek zabraňujících vydouvání plachty při přepravách volně loženého zboží, jako jsou například pneumatiky. Celý náklad máme maximálně zabezpečený. Pro převoz využíváme upínací pásy, protiskluzové podložky a zesílené plachty na návěsech. Naše vozy splňují nejvyšší nároky na ekologicky provoz – splňuji přísné emisní normy Euro 5, EEV a Euro 6. Zároveň máme uzavřené pojištěni odpovědnosti dopravce za přepravovaný náklad do výše 10 mil. Kč. LOGISTIKA


NAŠE LOGISTIKA MÁ LOGIKU

24 hodin nám stačí na přepravu vaší zásilky v rámci České republiky. Dále nabízíme kompletní skladování zboží, manipulaci, balení a konsolidaci dle objednávek, expedici, zajištění pojištění, distribuce a přepravy v rámci České republiky i zahraničí.

SKLADUJEME

Nabízíme kompletní skladování zboží, manipulaci, balení a konsolidaci dle objednávek, expedici, zajištění pojištění, distribuce a přepravy v rámci České republiky i zahraničí. Využíváme více než 10 000 metrů čtverečních ploch, z toho 6 000 v krytých halách s 6 000 paletovými místy.

SBÍRÁME

Dokážeme pro vás zajistit přepravu kusových a balíkových zásilek od hmotnosti 10 kilogramů do 2 tun v rámci našeho přepravního systému FOFR v celé České republice i na Slovensku. Obsluhujeme 4 atrakční oblasti – Žďár nad Sázavou, Brno, Havlíčkův Brod a Děčín. Svou zásilku máte přitom pod dokonalou kontrolou, nabízíme její průběžné sledování, ale také zasílání zboží na dobírku, přepravu nebezpečných materiálů a zboží v režimu ADR, přepravu nadrozměrných zásilek i svoz vratných obalů.

PROCLÍME

Provedeme za vás kompletní služby při celní deklaraci, nabídneme poradenství a zastupování zákazníků v rámci legislativního procesu celního řízení při vývozu zboží mimo státy EU a dovozu zboží ze států mimo EU.

VYŘEŠÍME

Nabízíme vám speciální poradenství při optimalizaci vaší přepravní potřeby. Naše spedice vám garantuje expresní vyřízení přeprav, dodání ve stanoveném termínu, využívání vlastních firemních vozidel. Dokonale se orientujeme v silniční, železniční, letecké i námořní přepravě, stejně jako v celních službách. Spolehněte se na nás.