Výlet do minulosti

V Budislavi se v sobotu sešli vojáci ze Svitavska, kteří opustili kasárny před 46 lety. Domů tehdy jeli společně objednaným autobusem a cestu Karosou ŠL 11 si zopakovali i o víkendu – tentokrát se společností ZDAR.

Za volant usedl Václav Kolář, pro kterého je jízda autobusovým veteránem velký zážitek. „Jako kluk jsem už jezdil do školy autobusem Karosa řady 700. K tomuhle vozu jsem přišel jak slepý k houslím. Vloni naše firma pořádala zájezd na Sodomkovo Vysoké Mýto a vypravila dva historické autobusy. Zájezd jsem si zaplatil jako cestující, ale nakonec byl potřeba řidič. Tak mě garážmistr naučil řízení a rozhodně to není nic složitého. Parádní autobus. Je to pro mě obrovský zážitek,“ uzavřel Kolář.

Na jízdu se těšili nejen chlapi, kteří se roky neviděli, ale i řidič historického autobusu. „Je to pro mě obrovský zážitek. Já jsem se na dnešek těšil jak malý děcko,“ řekl šofér staré karosy Václav Kolář.

Celý článek i fotogalerii naleznete zde:

https://svitavsky.denik.cz/z_regionu/vylet-do-minulosti-vojaci-v-budislavi-vzpominali-na-netradicni-navrat-do-civilu.html

Jsme rádi, že jsme mohli být u toho a děkujeme především našemu řidiči, panu Václavovi Kolářovi, za jeho nadšení, skvělý profesionální přístup a příkladnou reprezentaci naší firmy!

Moc si toho vážíme ❤️!