Karlštejn a lomy Amerika

Termín  : 4.5.2024 

Délka výletu: jednodenní  
Místo konání: ČR  
Nástupní místo: Žďár nad Sázavou  
Doprava: Autobusem 


OBSAZENO, PŘIJÍMÁME NÁHRADNÍKY 


Cena: 

  • 1 350 Kč/dospělá osoba
  • 1 215 Kč/senior 65+, student do 26 let
  • 825 Kč/děti do 17 letÚVODNÍ TEXT K VÝLETU:


Lomy Amerika je název pro soustavu jámových vápencových lomů, které jsou propojené podzemními štolami. Mezi nejznámější patří Velká Amerika, Malá Amerika a několik větších i menších lomů, které se nacházejí v lesích. Zmíněné lomy se nacházejí u obce Mořina v Českém krasu.

Hrad Karlštejn byl založen v roce 1348 a zaujímá mezi českými hrady zcela výjimečné postavení. Byl vybudován českým králem a římským císařem Karlem IV. jako místo pro uložení královských pokladů, především sbírek svatých relikvií a říšských korunovačních klenotů. Letos jsme se rozhodli podívat do II. Okruhu – Karlštejnské hradní kaple, které jsme ještě nenavštívili.

Velmi působivé je zachované stupňovité uspořádání jednotlivých hradních budov. Od nejníže položených provozních částí předhradí, Studniční věže a purkrabského paláce stavba pokračuje majestátním pětipodlažním Císařským palácem a nad ním stojící Mariánskou věží. Na nejvyšším místě skalního ostrohu stavba hradu vrcholí monumentální, 60 m vysokou Velkou věží a systémem mohutného opevnění.


Pro více informaci o prohlídkovém okruhu navštivte webové stránky hradu: https://www.hrad-karlstejn.cz/cs/informace-pro-navstevniky/prohlidkove-okruhy/5042-karlstejnske-hradni-kaple-vyberovy-okruh.

Dále bychom rádi upozornili, že prohlídkový okruh je fyzicky náročný (hodně schodů).


S sebou nezapomeňte pevnou obuv a baterku.124002-karlstejn-lomy-Amerika

PROGRAM VÝLETU :


  • 6:15 hodin odjezd Žďár nad Sázavou
  • 10:00 hodin dvouhodinová prohlídka štol u lomů Velká a Malá Amerika
  • 12:30 hodin přejezd na hrad Karlštejn
  • 14:35 hodin, 15:05 hodin a 15:35 hodin prohlídka hradu Karlštejn ( II. výběrový okruh Karlštejnské hradní kaple) - rozdělení do 3 skupin
  • Příjezd do Žďár nad Sázavou bude ve večerních hodinách 

Program se může měnit dle aktuální dopravní či jiné nenadálé situace.CENA ZAHRNUJE  : dopravu, prohlídku štol u lomů Velká a Malá Amerika, prohlídku hradu Karlštejn (II. výběrový okruh Karlštejnské hradní kaple), služby technického delegátaKONTAKT:  Rezervace možná online přes objednávkový formulář nebo přímo v CA ZDAR, as, Nádražní 456/15, Žďár nad Sázavou.Simona Landsmanová

REFERENT CESTOVNÍ AGENTURY


NEZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU - Karlštejn a lomy Amerika