ZOO Zlín

Termín  : 8.6.2024 

Délka výletu: jednodenní  
Místo konání: ČR, Zlín  
Nástupní místo: Žďár nad Sázavou  
Doprava: Autobusem  

Cena: 

  • 775 Kč/dospělý 13 let - 59 let
  • 740 Kč/senior 60+ let
  • 710 Kč  /dítě 3 let - 12 let


POSLEDNÍ MÍSTO


ÚVODNÍ TEXT K VÝLETU  :


Vydejte se s námi do ZOO Zlín, kde za jeden den procestujete celý svět.  Zoo se dělí na 5 částí, a to na Afriku, Asii, Austrálii, Ameriku a okolí zámku Lešná, kde můžete navštívit základní prohlídkový okruh (není zahrnuto v ceně)

AFRIKA

Žádný jiný kontinent není domovem pro tolik nezaměnitelných zvířat jako Afrika.  Z pohledu zoologie je černý kontinent vlastně velká pokladna plná nejmajestátnějších exotických druhů.  Lidé je dnes obdivují nejen v jejich domovině, ale také v zoologických zahradách po celém světě.

ASIE

„Asie Zoo Zlín“ je krásnou a kouzelnou částí zoo.  Mnohá místa zde přímo lákají k zastavení a odpočinku.  Exotickou atmosféru podtrhuje řada originálních prvků – nepálské modlitební zvony, vlajky štěstí, sochy Buddhy nebo prostředí japonské zahrady Mu-Shin.

AUSTRÁLIE

Když Evropané v 17. století Austrálii objevili, moc se jim tento kontinent nepřál.  Působil pustě a nevlídně, i australská příroda své objevitele zklamala.  Ani v nejpustějších oblastech se lidé nesetkali s velkými zvířaty jako jsou tygři, sloni nebo žirafy.  Ve zlínské zoo Vám ale ukážeme, že zdání klame a že australský kontinent má své nezaměnitelné kouzlo.

AMERIKA

Záplava bujné vegetace, rozmanité vodní plochy, rozlehlé travnaté expozice, ohlušující křik papoušků, písklavé „povídání“ drobných opiček a tóny zampoňas (píšťalové flétny) – tak se návštěvníkům představuje oblast Střední a Jižní Ameriky ve zlínské zoo.  Během jedné hodiny vás provedeme tropickým lesem, bažinatou Amazonií, travnatými pampami a zavítáte i na mořské pobřeží.

OKOLÍ ZÁMKU

Čtveřice zoogeografických oblastí však nepokrývá celou plochu areálu zlínské zoo.  Na mapě proto naleznete ještě pátou oblast-okolí zámku.  Kromě pohádkového zámku Lešná nebo historicky nejstarší stavby v areálu Tyrolského domu zde na Vás čeká vyhledávaná Zátoka rejnoků, letní expozice aligátorů, nový společenský prostor U Supa nebo nejvzácnější dřeviny.

PROHLÍDKOVÝ OKRUH ZÁKLADNÍ ZÁMEK LEŠNÁ

Průvodce vás přivítá ve vstupní hale s jedinečným dřevěným obložením stěn a stropu.  Veškeré dřevořezbářské práce, které můžete obdivovat iv dalších pokojích, na zakázku zhotovili vídeňští mistři z mořeného slavoňského dubu.  Dominantou haly je prostorné schodiště, které původně vedlo k soukromým místnostem hraběcí rodiny.

Přes malý salonek s nábytkem a nádobím z hradu Lukova a jídelnu projedete do Sálu předků.  Díky své dřevořezbářské výzdobě patří mezi nejkrásnější zámecké interiéry.  Právě v tomto sále se konají svatební obřady.  Ze Sálu předků si postupně prohlédnete kulečníkovou hernu, dámský salonek, ložnici, koupelnu, společenský salon a zámeckou kapli.  Poslední místností prohlídkového okruhu je knihovna.  Můžete zde obdivovat sbírky uměleckých předmětů z cesty kolem světa, kterou majitelé zámku podnikli na konci dvacátých let 20. století.


124010-zoo-zlin

PROGRAM VÝLETU:

  • Odjezd ze Žďáru nad Sázavou v 8:00 hodin
  • Příjezd do ZOO Zlín v 11:00 hodin, individuální rozchod
  • Odjezd do Žďáru nad Sázavou v 16:00 hodin
  • Návrat do Žďáru nad Sázavou ve večerních hodinách

Program se může měnit dle aktuální dopravní či jiné nenadálé situace.CENA ZAHRNUJE  : dopravu, vstupné do ZOO Zlín, služby technického delegáta

CENA NEZAHRNUJE   : vstup do zámku Lešná 

Platba kartou : 65 Kč/13 let - 59 let, 55 Kč/senior 60+ let, 45 Kč/dítě 3 let - 12 let, Platba hotově : 70 Kč/13 let - 59 let, 60 Kč/ senior 60+ let , 50 Kč/dítě 3 let - 12 let)


KONTAKT:  Rezervace možná online přes objednávkový formulář nebo přímo v CA ZDAR, as, Nádražní 456/15, Žďár nad Sázavou.


Simona Landsmanová

REFERENT CESTOVNÍ AGENTURY


NEZÁVAZNÁ OBJEDNÁVKA ZÁJEZDU - ZOO Zlín